RNCF2512BTC1M18
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M18
Description
RES 1.18M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.18mOhm
Working Voltage :
150V
Datasheets
RNCF2512BTC1M18
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.18MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C