RNCF2512BTC1M15
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M15
Description
RES 1.15M OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
1.15mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BTC1M15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.15MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C