RNCF2512BTC1M07
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1M07
Description
RES 1.07M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.07MOhm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BTC1M07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C