RNCF2512BTC1K65
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1K65
Description
RES 1.65K OHM 0.1% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.65kOhm
Power Rating :
500mW
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2512BTC1K65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C