RNCF2512BTC1K13
Mfr.Part #
RNCF2512BTC1K13
Description
RES 1.13K OHM 0.1% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.13kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BTC1K13
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C