RNCF2512BTC196K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC196K
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
196kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%