RNCF2512BTC187R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC187R
Description
RES 187 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm