RNCF2512BTC17R4
Mfr.Part #
RNCF2512BTC17R4
Description
RES 17.4 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
17.4Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTC17R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 17.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C