RNCF2512BTC16R2
Mfr.Part #
RNCF2512BTC16R2
Description
RES 16.2 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
16.2Ohm
Tolerance :
±0.1%