RNCF2512BTC14R7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC14R7
Description
RES 14.7 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
14.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512BTC14R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C