RNCF2512BTC133R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2512BTC133R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 133 OHM 0.1% 3/4W 2512
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
500mW
Ratings :
AEC-Q200
Series :
RNCF
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
133Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C