RNCF2512BTC12K7
Mfr.Part #
RNCF2512BTC12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
12.7kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm