RNCF2512BTC115K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC115K
Description
RES 115K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
115kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm