RNCF2512BTC113K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC113K
Description
RES 113K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
113kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTC113K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 113kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C