RNCF2512BTC100K
Mfr.Part #
RNCF2512BTC100K
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/2W 2512
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
100kOhm
EAR99
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm