RNCF2512BKT500R
Mfr.Part #
RNCF2512BKT500R
Description
RES 500 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
500Ohm
Datasheets
RNCF2512BKT500R
RNCF Series, Thin Film, 500Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C