RNCF2512BKT4R99
Mfr.Part #
RNCF2512BKT4R99
Description
RES 4.99 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.99Ohm
Tolerance :
±0.1%