RNCF2512BKT499R
Mfr.Part #
RNCF2512BKT499R
Description
RES 499 OHM 0.1% 3/4W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
499Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%