RNCF2512BKT44R2
Mfr.Part #
RNCF2512BKT44R2
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 3/4W 2512
Resistance :
44.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF2512BKT44R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 44.2Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C