RNCF2512BKT316R
Mfr.Part #
RNCF2512BKT316R
Description
RES 316 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
316Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
RNCF2512BKT316R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 316Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C