RNCF2512BKT300R
Mfr.Part #
RNCF2512BKT300R
Description
RES 300 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Additional Feature :
PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
300Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BKT300R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 300Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C