RNCF2512BKE9R76
Mfr.Part #
RNCF2512BKE9R76
Description
RES 9.76 OHM 0.1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Resistance :
9.76Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%