RNCF2512BKE9R10
Mfr.Part #
RNCF2512BKE9R10
Description
RES 9.1 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
9.1Ohm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512BKE9R10
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.1Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C