RNCF2512BKE9R09
Mfr.Part #
RNCF2512BKE9R09
Description
RES 9.09 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.09Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power (Watts) :
1W