RNCF2512BKE9K76
Mfr.Part #
RNCF2512BKE9K76
Description
RES 9.76K OHM 0.1% 1/2W 2512
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.76kOhm
Datasheets
RNCF2512BKE9K76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.76kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C