RNCF2512BKE97R6
Mfr.Part #
RNCF2512BKE97R6
Description
RES 97.6 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
97.6Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BKE97R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 97.6Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C