RNCF2512BKE97K6
Mfr.Part #
RNCF2512BKE97K6
Description
RES 97.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
97.6kOhm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE97K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C