RNCF2512BKE95R3
Mfr.Part #
RNCF2512BKE95R3
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
95.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE95R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 95.3Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C