RNCF2512BKE8R87
Mfr.Part #
RNCF2512BKE8R87
Description
RES 8.87 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
8.87Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BKE8R87
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.87Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C