RNCF2512BKE8R66
Mfr.Part #
RNCF2512BKE8R66
Description
RES 8.66 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
8.66Ohm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE8R66
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.66Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C