RNCF2512BKE8R25
Mfr.Part #
RNCF2512BKE8R25
Description
RES 8.25 OHM 0.1% 1W 2512
Power (Watts) :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.25Ohm
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE8R25
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.25Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C