RNCF2512BKE8R06
Mfr.Part #
RNCF2512BKE8R06
Description
RES 8.06 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
8.06Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW