RNCF2512BKE887R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE887R
Description
RES 887 OHM 0.1% 3/4W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
887Ohm
Power Rating :
500mW
Thin Film
Datasheets
RNCF2512BKE887R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 887Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C