RNCF2512BKE86K6
Mfr.Part #
RNCF2512BKE86K6
Description
RES 86.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
86.6kOhm