RNCF2512BKE866K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE866K
Description
RES 866K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
866kOhm
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RNCF2512BKE866K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 866kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C