RNCF2512BKE84K5
Mfr.Part #
RNCF2512BKE84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
84.5kOhm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2512BKE84K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C