RNCF2512BKE845K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE845K
Description
RES 845K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
845kOhm
AEC-Q200
Working Voltage :
150V