RNCF2512BKE7R68
Mfr.Part #
RNCF2512BKE7R68
Description
RES 7.68 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
7.68Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE7R68
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.68Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C