RNCF2512BKE7R50
Mfr.Part #
RNCF2512BKE7R50
Description
RES 7.5 OHM 0.1% 1W 2512
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE7R50
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C