RNCF2512BKE768K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE768K
Description
RES 768K OHM 0.1% 1/2W 2512
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
768kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512BKE768K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 768kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C