RNCF2512BKE6K80
Mfr.Part #
RNCF2512BKE6K80
Description
RES 6.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
6.8kOhm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C