RNCF2512BKE64R9
Mfr.Part #
RNCF2512BKE64R9
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
711.2μm
Published :
Power Rating :
500mW
Resistance :
64.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2512BKE64R9
Stackpole Electronics, Inc. RNCF2512BKE64R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C