RNCF2512BKE634K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE634K
Description
RES 634K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
634kOhm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512BKE634K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 634kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C