RNCF2512BKE5R36
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5R36
Description
RES 5.36 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
5.36Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C