RNCF2512BKE5R23
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5R23
Description
RES 5.23 OHM 0.1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
5.23Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE5R23
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.23Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C