RNCF2512BKE5R11
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5R11
Description
RES 5.11 OHM 0.1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
5.11Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNCF2512BKE5R11
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.11Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C