RNCF2512BKE5K76
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5K76
Description
RES 5.76K OHM 0.1% 1/2W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
5.76kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE5K76
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.76kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C