RNCF2512BKE5K62
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5K62
Description
RES 5.62K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
5.62kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RNCF2512BKE5K62
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C