RNCF2512BKE5K36
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5K36
Description
RES 5.36K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Series :
RNCF
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
5.36kOhm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
RNCF2512BKE5K36
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C