RNCF2512BKE5K23
Mfr.Part #
RNCF2512BKE5K23
Description
RES 5.23K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Resistance :
5.23kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm